Merlo 25.6 Telehandler Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

merlo-p276
Merlo P 27.6
4 Nisan 2016
merlo-cernboil
Çernobil’i Türk firma kaplıyor
7 Mayıs 2016
merlo-rekor0cover

Leo Tergujeff, Merlo P25.6 ile İtalya’dan çıktığı yolculuğunu 33 günde 4300 km katederek Finlandiya’ da tamamlayarak bir telehandler ile yapılan en uzun yolculuğa imza attı. Guinness Rekorlar Kitabına Merlo 25.6 ve kendi adını ‘ bir telehandler ile yapılan en uzun yolculuk ‘ ile yazdıran Leo, bu başarısı ile Merlo’ nun güvenilirliğini ve dayanıklılığını kayda geçirmiştir.

Merlo Finlandiya Distribütörü Rotator Firmasında 30 senedir görev yapan Leo, profesyonel hayatına veda ederken bu uzun beraberlik ve tutkuyu ölümsüzleştirmek için, Merlo P25.6 ile Guiness Rekorlar Kitabına geçecek bir maceraya çıkmaya karar verdi. Yolculuk için seçtiği Merlo telehandler, kompakt telehandler sınıfının en büyük kabinine sahip (1010mm) ve seyahat hızı en yüksek (36km/saat) modeli P25.6 oldu; bu seçim Leo’ yu hesaplanandan çok daha kısa sürede hedefine ulaştırdı.

Leo’ nun yolculuğu 28 Nisan tarihinde Merlo’nun merkezinin bulunduğu Cuneo İtalya’da başladı. Sırası ile Slovenya, Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka , İsveç ve son olarak 26 Mayıs Finlandiya varış noktası olarak gerçekleşti. Leo gittiği her ülkede Merlo Distribütörlerini ziyaret ederek anılarını paylaştı ve basın ile bir araya geldi.

Merlo P25.6, sürekli geliştirilen Merlo hidrostatik şanzuman sayesinde güvenli, hızlı ve yüksek performans ile hedefe ulaştı. Merlo’ nun, Agritechnica fuarında kazandığı altın madalya ödülü ile pekiştirdiği inovasyona verdiği önemi, 4.000 km’ den fazla yolu, herhangi bir bakım yada müdahale gerektirmeden tamamlamasıyla adeta tekrar kanıtlıyor. Bu durum P25.6’ nın sadece kullanım kolaylığını değil, aynı zamanda güvenirliğini de gösteriyor.

Bu seyahat Guinness Rekorlar Kitabı tarafından onaylanması için çok katı kurallarla takip edilmiştir; rekorun kayda alınabilmesi, Leo’ nun her anının kayıt altında tutulabilmesine bağlı olarak onaylanmıştır. Bu sebeple, P25.6’ ya Merlomobility sistemi monte edilmiş ve makina Movimatica firması tarafından, Guiness rekorunu destekleyecek bir sistem ile takip edilmiştir.

Merlo grup üyesi olan ve tüm teknolojik yatırımları koordine eden Movimatica firması tarafından yaratılan bu teknoloji GPS ve GPRS’ i bir arada kullanarak hem görsel transfer, hem de veri transferini bir arada sunabilmektedir. Sistemin, motor çalıştığı anda otomatik olarak kayda başlaması sayesinde, Guinness Rekorlar Kitabı Heyeti MerloMobility ile kaydedilen tüm verileri onaylamıştır. Sistem sayesinde, kullanıcı anlık olarak operasyon merkezine PC, tablet yada android telefonu üzerinden bağlanarak makinanın konum ve diagnostik verilerine ulaşabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak Merlomobility, P25.6’ nın tüm fonksiyonlarını, seyahat hızını ve motor/ hidrostatik şanzuman uyumunu sürekli kontrol edebilmiştir.

Leo’ nun bu deneyimi, aynı zamanda Merlo telehandler’ ların ne kadar güvenilir ve dayanıklı olduğunu tekrar gözler önüne serdi.